Worldvision Q3-2025: Difference between revisions
Appearance
| Line 292: | Line 292: | ||
! colspan="7"| First Half | ! colspan="7"| First Half | ||
|- | |- | ||
| | | 05 | ||
| {{ | | {{NLD}} | ||
| | | [[:en:Seafret|Seafret]] | ||
| | | Wait | ||
| English | | English | ||
| | | | ||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | | 07 | ||
| {{LBN}} | | {{LBN}} | ||
| [[:en:Cara (singer)|Cara]] & [[:en:Chadia Rodríguez|Chadia Rodriguez]] | | [[:en:Cara (singer)|Cara]] & [[:en:Chadia Rodríguez|Chadia Rodriguez]] | ||
| Line 316: | Line 308: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| 08 | |||
| {{HUN}} | |||
| Connor Kauffman | |||
| Cry | |||
| English | |||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | 09 | ||
| {{RUS}} | | {{RUS}} | ||
| [[:ru:Монеточка|Monetochka]] | | [[:ru:Монеточка|Monetochka]] | ||
| Line 331: | Line 324: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| 10 | |||
| {{JPN}} | |||
| [[:en:Jeon Somi|Jeon Somi]] | |||
| Closer | |||
| English | |||
| | | | ||
| | |||
|- | |||
| 11 | |||
| {{SRB}} | | {{SRB}} | ||
| Noisy | | Noisy | ||
| Line 341: | Line 342: | ||
! colspan="7"| Any Half | ! colspan="7"| Any Half | ||
|- | |- | ||
| 01 | |||
| {{GBR}} | |||
| [[:en:For King & Country (band)|For King+Country]] & Taylor Hill | |||
| World On Fire | |||
| English | |||
| | | | ||
|- | |||
| 02 | |||
| {{CAN}} | | {{CAN}} | ||
| [[:en:Chrissy Costanza|Chrissy Costanza]] & Voila | | [[:en:Chrissy Costanza|Chrissy Costanza]] & Voila | ||
| Line 349: | Line 357: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| 03 | |||
| {{KAZ}} | |||
| Daricorn | |||
| Sóz | |||
| Kazakh | |||
| | |||
| | | | ||
|- | |||
| 04 | |||
| {{ESP}} | |||
| [[:en:Belén Aguilera|Belen Aguilera]] & [[:es:Julieta (cantante)|Julieta]] | |||
| Thelma & Louise | |||
| Spanish | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| 06 | |||
| {{ISR}} | | {{ISR}} | ||
| [[:en:Agnes (singer)|Agnes]] | | [[:en:Agnes (singer)|Agnes]] | ||
| Line 357: | Line 381: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| 12 | |||
| {{CUB}} | |||
| Wiktoria Kida & Ksiega Zywiolow | |||
| Oj, dziewczyno! | |||
| Polish | |||
| | | | ||
| {{ | | | ||
| | |- | ||
| | | 13 | ||
| | | {{KOR}} | ||
| Annette Pfab | |||
| No Way Out | |||
| English | |||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | 14 | ||
| {{IRL}} | | {{IRL}} | ||
| Zeyne | | Zeyne | ||
| Line 373: | Line 405: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| 16 | |||
| | |||
| {{BRA}} | | {{BRA}} | ||
| Lexxe | | Lexxe | ||
| Line 383: | Line 413: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | 19 | ||
| {{DNK}} | | {{DNK}} | ||
| Gwennili | | Gwennili | ||
| Line 399: | Line 421: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| 20 | |||
| {{ITA}} | |||
| Ruggero | |||
| Notti Italiane | |||
| Italian | |||
| | |||
| | | | ||
|- | |||
| 23 | |||
| {{DEU}} | | {{DEU}} | ||
| [[:en:Sophie and the Giants|Sophie and the Giants]] | | [[:en:Sophie and the Giants|Sophie and the Giants]] | ||
| Line 406: | Line 436: | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | 24 | ||
| {{MKD}} | | {{MKD}} | ||
| Iluka | | Iluka | ||
| Line 416: | Line 445: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | 25 | ||
| {{MEX}} | | {{MEX}} | ||
| [[:en:Ana Mena|Ana Mena]] & [[:en:Belinda Peregrín|Belinda]] | | [[:en:Ana Mena|Ana Mena]] & [[:en:Belinda Peregrín|Belinda]] | ||
| Line 450: | Line 453: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
! colspan="7"| Second Half | |||
|- | |||
| 15 | |||
| {{FRA}} | |||
| Szabo & Joe Maffia | |||
| On My Own | |||
| English | |||
| | | | ||
| {{ | | | ||
| | |- | ||
| | | 17 | ||
| | | {{VNM}} | ||
| [[:en:Mika (singer)|Mika]] | |||
| YoYo | |||
| English | |||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| 18 | |||
| | |||
| {{CZE}} | | {{CZE}} | ||
| [[:en:Epica (band)|Epica]] | | [[:en:Epica (band)|Epica]] | ||
| Line 468: | Line 479: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | 21 | ||
| {{NOR}} | | {{NOR}} | ||
| [[:en:Alexandra Stan|Alexandra Stan]] | | [[:en:Alexandra Stan|Alexandra Stan]] | ||
| Line 484: | Line 487: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | 22 | ||
| {{THA}} | | {{THA}} | ||
| Felizz | | Felizz | ||
| Line 500: | Line 495: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | 26 | ||
| {{ | | {{PRT}} | ||
| | | Chris Grey | ||
| | | Make The Angels Cry | ||
| English | | English | ||
| | | | ||