Jump to content

Worldvision Q2-2025: Difference between revisions

Line 531: Line 531:
! scope="col" | Song
! scope="col" | Song
! scope="col" | Language(s)
! scope="col" | Language(s)
! scope="col" | Place
! scope="col" | Points
|-
|-
| 01
| 01
Line 537: Line 539:
| Red Flag
| Red Flag
| Italian
| Italian
|-
| NQ
|
|-style="font-weight: bold; background: navajowhite;"
| 02
| 02
| {{ISR}}
| {{ISR}}
Line 543: Line 547:
| Messiah
| Messiah
| English
| English
|-
| Q
|
|-style="font-weight: bold; background: navajowhite;"
| 03
| 03
| {{KAZ}}
| {{KAZ}}
Line 549: Line 555:
| Ptashka (Плашка)
| Ptashka (Плашка)
| Russian
| Russian
|-
| Q
|
|-style="font-weight: bold; background: navajowhite;"
| 04
| 04
| {{CZE}}
| {{CZE}}
Line 555: Line 563:
| Situations
| Situations
| English
| English
| Q
|
|-
|-
| 05
| 05
Line 561: Line 571:
| Okay
| Okay
| English
| English
|-
| NQ
|
|-style="font-weight: bold; background: navajowhite;"
| 06
| 06
| {{NOR}}
| {{NOR}}
Line 567: Line 579:
| J'avoue
| J'avoue
| French
| French
|-
| Q
|
|-style="font-weight: bold; background: navajowhite;"
| 07
| 07
| {{NLD}}
| {{NLD}}
Line 573: Line 587:
| I Believe You
| I Believe You
| English
| English
|-
| Q
|
|-style="font-weight: bold; background: navajowhite;"
| 08
| 08
| {{ARM}}
| {{ARM}}
Line 579: Line 595:
| Kill the Light
| Kill the Light
| English
| English
|-
| Q
|
|-style="font-weight: bold; background: navajowhite;"
| 09
| 09
| {{ESP}}
| {{ESP}}
Line 585: Line 603:
| Besame En Rio
| Besame En Rio
| English, Spanish
| English, Spanish
|-
| Q
|
|-style="font-weight: bold; background: navajowhite;"
| 10
| 10
| {{GRC}}
| {{GRC}}
Line 591: Line 611:
| Traitor
| Traitor
| English
| English
| Q
|
|-
|-
| 11
| 11
Line 597: Line 619:
| Body Talk
| Body Talk
| English
| English
|-
| NQ
|
|-style="font-weight: bold; background: navajowhite;"
| 12
| 12
| {{CAN}}
| {{CAN}}
Line 603: Line 627:
| Mayak (Маяк)
| Mayak (Маяк)
| Ukrainian
| Ukrainian
|-
| Q
|
|-style="font-weight: bold; background: navajowhite;"
| 13
| 13
| {{NZL}}
| {{NZL}}
Line 609: Line 635:
| Hookah Envenena
| Hookah Envenena
| Spanish
| Spanish
| Q
|
|-
|-
| 14
| 14
Line 615: Line 643:
| Solo Stanotte
| Solo Stanotte
| Italian
| Italian
| NQ
|
|}
|}