Worldvision Q2-2025: Difference between revisions
Appearance
| Line 936: | Line 936: | ||
! colspan="5" | First Half | ! colspan="5" | First Half | ||
|- | |- | ||
| | | 01 | ||
| {{ESP}} | |||
| Gran Error, [[:en:Elvana Gjata|Elvana Gjata]] | |||
| Besame En Rio | |||
| English, Spanish | |||
|- | |||
| 02 | |||
| {{CZE}} | |||
| Nicolina | |||
| Situations | |||
| English | |||
|- | |||
| 03 | |||
| {{KAZ}} | |||
| [[:en:Moya Mishel|Moya Mishel]], Dose | |||
| Ptashka (Плашка) | |||
| Russian | |||
|- | |||
| 04 | |||
| {{CHN}} | | {{CHN}} | ||
| [[:en:Wonho|Wonho]] | | [[:en:Wonho|Wonho]] | ||
| Line 942: | Line 960: | ||
| English | | English | ||
|- | |- | ||
| | | 05 | ||
| {{ | | {{VNM}} | ||
| | | Grossstadtgefluster | ||
| | | Ich Kundige | ||
| | | German | ||
|- | |- | ||
| | | 06 | ||
| {{NOR}} | | {{NOR}} | ||
| [[:fr:Linh|Linh]] | | [[:fr:Linh|Linh]] | ||
| Line 954: | Line 972: | ||
| French | | French | ||
|- | |- | ||
| | | 07 | ||
| {{ | | {{BRA}} | ||
| | | [[:en:Say Now|Say Now]] | ||
| | | Can't Keep A Beat | ||
| English | | English | ||
|- | |- | ||
| | | 08 | ||
| {{THA}} | | {{THA}} | ||
| Johnny Huynh | | Johnny Huynh | ||
| Line 966: | Line 984: | ||
| English | | English | ||
|- | |- | ||
| | | 09 | ||
| {{GBR}} | | {{GBR}} | ||
| [[:en:Belén Aguilera|Belen Aguilera]] | | [[:en:Belén Aguilera|Belen Aguilera]] | ||
| Line 972: | Line 990: | ||
| Spanish | | Spanish | ||
|- | |- | ||
| 10 | |||
| | |||
| {{DEU}} | | {{DEU}} | ||
| [[:en:Rani (Dutch singer)|Rani]] | | [[:en:Rani (Dutch singer)|Rani]] | ||
| Line 998: | Line 996: | ||
| English | | English | ||
|- | |- | ||
| | | 11 | ||
| {{ | | {{LBN}} | ||
| [[:en: | | [[:en:Meesha Shafi|Meesha Shafi]] | ||
| | | Rajkumari | ||
| English | | [[:en:Punjabi language|Punjabi]], [[:en:Urdu|Urdu]], English | ||
|- | |- | ||
| | | 12 | ||
| {{ISR}} | | {{ISR}} | ||
| [[:en:Sevdaliza|Sevdaliza]] | | [[:en:Sevdaliza|Sevdaliza]] | ||
| Line 1,010: | Line 1,008: | ||
| English | | English | ||
|- | |- | ||
| | | 13 | ||
| {{IRL}} | |||
| [[:en:Dean Lewis|Dean Lewis]] | |||
| I Hate That It's True | |||
| English | |||
|- | |||
| 14 | |||
| {{SRB}} | |||
| Roya | |||
| Dawn/Day | |||
| English | |||
|- | |||
| 15 | |||
| {{JPN}} | | {{JPN}} | ||
| [[:en:Rosé (singer)|Rose]] | | [[:en:Rosé (singer)|Rose]] | ||
| Line 1,016: | Line 1,026: | ||
| English | | English | ||
|- | |- | ||
| | | 16 | ||
| {{ | | {{KOR}} | ||
| | | Naomi Larein | ||
| Stranger | |||
| English | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | | 17 | ||
| {{NLD}} | | {{NLD}} | ||
| [[:en:Megan Woods (singer)|Megan Woods]] | | [[:en:Megan Woods (singer)|Megan Woods]] | ||
| Line 1,034: | Line 1,038: | ||
| English | | English | ||
|- | |- | ||
| | | 18 | ||
| {{ | | {{GRC}} | ||
| [[:en: | | [[:en:Zoe Wees|Zoe Wees]] | ||
| | | Traitor | ||
| | | English | ||
|- | |- | ||
| | | 19 | ||
| {{MKD}} | | {{MKD}} | ||
| [[:en:Dove Cameron|Dove Cameron]] | | [[:en:Dove Cameron|Dove Cameron]] | ||
| Line 1,046: | Line 1,050: | ||
| English | | English | ||
|- | |- | ||
| | | 20 | ||
| {{ | | {{FRA}} | ||
| | | [[:en:Stromae|Stromae]] | ||
| Mauvaise Journee | |||
| French | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | | 21 | ||
| {{AUS}} | | {{AUS}} | ||
| [[:en:Confidence Man (band)|Confidence Man]] | | [[:en:Confidence Man (band)|Confidence Man]] | ||
| Line 1,066: | Line 1,062: | ||
| English | | English | ||
|- | |- | ||
| | | 22 | ||
| {{CAN}} | | {{CAN}} | ||
| [[:en:The Hardkiss|The Hardkiss]] | | [[:en:The Hardkiss|The Hardkiss]] | ||
| Line 1,072: | Line 1,068: | ||
| Ukrainian | | Ukrainian | ||
|- | |- | ||
| | | 23 | ||
| {{ | | {{SWE}} | ||
| | | Empara Mi | ||
| | | Closer to Heaven | ||
| | | English | ||
|- | |- | ||
| | | 24 | ||
| {{PRT}} | | {{PRT}} | ||
| Neoni | | Neoni | ||
| Line 1,084: | Line 1,080: | ||
| English | | English | ||
|- | |- | ||
| | | 25 | ||
| {{ | | {{NZL}} | ||
| | | [[:en:Alaina Castillo|Alaina Castillo]] | ||
| | | Hookah Envenena | ||
| | | Spanish | ||
|- | |- | ||
| | | 26 | ||
| {{ | | {{ARM}} | ||
| | | MDMC | ||
| | | Kill the Light | ||
| English | | English | ||
|} | |} | ||