Worldvision Q1-2023: Difference between revisions
Line 778: | Line 778: | ||
! scope="col" |Countries giving 12 points | ! scope="col" |Countries giving 12 points | ||
|- | |- | ||
| scope="row" style="text-align:center;" | | | scope="row" style="text-align:center;" | 4 | ||
| | | {{SMR}} | ||
| | | {{AUS}}, {{CHN}}, {{NOR}}, {{USA}} | ||
|- | |- | ||
| scope="row" style="text-align:center;" | | | scope="row" style="text-align:center;" | 3 | ||
| | | {{CAN}} | ||
| | | {{KAZ}}, {{LBN}}, {{MNE}} | ||
|- | |- | ||
| scope="row" style="text-align:center;" | | | rowspan="4" scope="row" style="text-align:center;" | 2 | ||
| | | {{AUS}} | ||
| | | {{KOR}}, {{SWE}} | ||
|- | |- | ||
| | | {{ESP}} | ||
| {{PRT}}, {{THA}} | |||
| | |||
|- | |- | ||
| scope="row" style="text-align:center;" | | | {{LBN}} | ||
| | | {{MKD}}, {{SMR}} | ||
| | |- | ||
| {{NLD}} | |||
| {{HUN}}, {{ISR}} | |||
|- | |||
| rowspan="9" scope="row" style="text-align:center;" | 1 | |||
| {{ISR}} | |||
| {{GBR}} | |||
|- | |||
| {{SWE}} | |||
| {{JPN}} | |||
|- | |||
| {{CHN}} | |||
| {{SRB}} | |||
|- | |||
| {{SRB}} | |||
| {{CAN}} | |||
|- | |||
| {{KAZ}} | |||
| {{NLD}} | |||
|- | |||
| {{PRT}} | |||
| {{ESP}} | |||
|- | |||
| {{NOR}} | |||
| {{GRC}} | |||
|- | |||
| {{MKD}} | |||
| {{DNK}} | |||
|- | |||
| {{GRC}} | |||
| {{HRV}} | |||
|} | |} | ||
|style="width: 50%;"| | |style="width: 50%;"| | ||
Line 806: | Line 835: | ||
! scope="col" |Countries giving 12 points | ! scope="col" |Countries giving 12 points | ||
|- | |- | ||
| scope="row" style="text-align:center;" | | | rowspan="4" scope="row" style="text-align:center;" | 3 | ||
| | | {{SMR}} | ||
| | | {{MNE}}, {{KOR}}, '''the Rest of the World''' | ||
|- | |||
| {{AUS}} | |||
| {{CAN}}, {{ISR}}, {{NOR}} | |||
|- | |||
| {{ISR}} | |||
| {{AUS}}, {{NLD}}, {{USA}} | |||
|- | |||
| {{KOR}} | |||
| {{JPN}}, {{SMR}}, {{SRB}} | |||
|- | |||
| rowspan="2" scope="row" style="text-align:center;" | 2 | |||
| {{MNE}} | |||
| {{HRV}}, {{THA}} | |||
|- | |||
| {{SRB}} | |||
| {{HUN}}, {{SWE}} | |||
|- | |||
| rowspan="9" scope="row" style="text-align:center;" | 1 | |||
| {{ESP}} | |||
| {{MKD}} | |||
|- | |||
| {{SWE}} | |||
| {{DNK}} | |||
|- | |||
| {{CHN}} | |||
| {{ESP}} | |||
|- | |||
| {{LBN}} | |||
| {{KAZ}} | |||
|- | |||
| {{HUN}} | |||
| {{CHN}} | |||
|- | |- | ||
| | | {{PRT}} | ||
| {{LBN}} | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | | {{HRV}} | ||
| {{PRT}} | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | | {{NOR}} | ||
| {{GRC}} | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | | {{THA}} | ||
| {{GBR}} | |||
| | |||
|} | |} | ||
|} | |} |