Worldvision Q3-2024: Difference between revisions
Appearance
| Line 493: | Line 493: | ||
! scope="col" | Place | ! scope="col" | Place | ||
! scope="col" | Points | ! scope="col" | Points | ||
|- | |-style="font-weight: bold; background: navajowhite;" | ||
| 01 | | 01 | ||
| {{SMR}} | | {{SMR}} | ||
| Line 533: | Line 533: | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |-style="font-weight: bold; background: navajowhite;" | ||
| 06 | | 06 | ||
| {{AUS}} | | {{AUS}} | ||
| Line 541: | Line 541: | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |-style="font-weight: bold; background: navajowhite;" | ||
| 07 | | 07 | ||
| {{ALB}} | | {{ALB}} | ||
| Line 549: | Line 549: | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |-style="font-weight: bold; background: navajowhite;" | ||
| 08 | | 08 | ||
| {{BRA}} | | {{BRA}} | ||
| Line 557: | Line 557: | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |-style="font-weight: bold; background: navajowhite;" | ||
| 09 | | 09 | ||
| {{DNK}} | | {{DNK}} | ||
| Line 565: | Line 565: | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |-style="font-weight: bold; background: navajowhite;" | ||
| 10 | | 10 | ||
| {{AZE}} | | {{AZE}} | ||
| Line 573: | Line 573: | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |-style="font-weight: bold; background: navajowhite;" | ||
| 11 | | 11 | ||
| {{FRA}} | | {{FRA}} | ||
| Line 581: | Line 581: | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |-style="font-weight: bold; background: navajowhite;" | ||
| 12 | | 12 | ||
| {{POL}} | | {{POL}} | ||
| Line 597: | Line 597: | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |-style="font-weight: bold; background: navajowhite;" | ||
| 14 | | 14 | ||
| {{LBN}} | | {{LBN}} | ||
| Line 605: | Line 605: | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |-style="font-weight: bold; background: navajowhite;" | ||
| 15 | | 15 | ||
| {{CAN}} | | {{CAN}} | ||
| Line 676: | Line 676: | ||
| style="background: #A4D1EF;" | | | style="background: #A4D1EF;" | | ||
| style="background: #A4D1EF;" | | | style="background: #A4D1EF;" | | ||
|- | |-style="background:navajowhite;" | ||
! rowspan="16" {{vert header|va=middle|Contestants}} | ! rowspan="16" {{vert header|va=middle|Contestants}} | ||
! scope="row" style="background: | ! scope="row" style="background: navajowhite;" | San Marino | ||
| style="text-align: right; background: | | style="text-align: right; background: navajowhite;" | | ||
| || style="background: #aaa;" | || || || || || || || || || || || || || || || || || || | | || style="background: #aaa;" | || || || || || || || || || || || || || || || || || || | ||
|- | |- | ||
| Line 697: | Line 697: | ||
| style="text-align: right; background: #f2f2f2" | | | style="text-align: right; background: #f2f2f2" | | ||
| || || || || || style="background: #aaa;" | || || || || || || || || || || || || || || | | || || || || || style="background: #aaa;" | || || || || || || || || || || || || || || | ||
|- | |-style="background:navajowhite;" | ||
! scope="row" style="background: | ! scope="row" style="background: navajowhite;" | Australia | ||
| style="text-align: right; background: | | style="text-align: right; background: navajowhite;" | | ||
| || || || || || || style="background: #aaa;" | || || || || || || || || || || || || || | | || || || || || || style="background: #aaa;" | || || || || || || || || || || || || || | ||
|- | |-style="background:navajowhite;" | ||
! scope="row" style="background: | ! scope="row" style="background: navajowhite;" | Albania | ||
| style="text-align: right; background: | | style="text-align: right; background: navajowhite;" | | ||
| || || || || || || || style="background: #aaa;" | || || || || || || || || || || || || | | || || || || || || || style="background: #aaa;" | || || || || || || || || || || || || | ||
|- | |-style="background:navajowhite;" | ||
! scope="row" style="background: | ! scope="row" style="background: navajowhite;" | Brazil | ||
| style="text-align: right; background: | | style="text-align: right; background: navajowhite;" | | ||
| || || || || || || || || style="background: #aaa;" | || || || || || || || || || || || | | || || || || || || || || style="background: #aaa;" | || || || || || || || || || || || | ||
|- | |-style="background:navajowhite;" | ||
! scope="row" style="background: | ! scope="row" style="background: navajowhite;" | Denmark | ||
| style="text-align: right; background: | | style="text-align: right; background: navajowhite;" | | ||
| || || || || || || || || || style="background: #aaa;" | || || || || || || || || || || | | || || || || || || || || || style="background: #aaa;" | || || || || || || || || || || | ||
|- | |-style="background:navajowhite;" | ||
! scope="row" style="background: | ! scope="row" style="background: navajowhite" | Azerbaijan | ||
| style="text-align: right; background: | | style="text-align: right; background: navajowhite" | | ||
| || || || || || || || || || || style="background: #aaa;" | || || || || || || || || || | | || || || || || || || || || || style="background: #aaa;" | || || || || || || || || || | ||
|- | |-style="background:navajowhite;" | ||
! scope="row" style="background: | ! scope="row" style="background: navajowhite" | France | ||
| style="text-align: right; background: | | style="text-align: right; background: navajowhite" | | ||
| || || || || || || || || || || || style="background: #aaa;" | || || || || || || || || | | || || || || || || || || || || || style="background: #aaa;" | || || || || || || || || | ||
|- | |-style="background:navajowhite;" | ||
! scope="row" style="background: | ! scope="row" style="background: navajowhite;" | Poland | ||
| style="text-align: right; background: | | style="text-align: right; background: navajowhite;" | | ||
| || || || || || || || || || || || || style="background: #aaa;" | || || || || || || || | | || || || || || || || || || || || || style="background: #aaa;" | || || || || || || || | ||
|- | |- | ||
| Line 729: | Line 729: | ||
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" | | | style="text-align: right; background: #f2f2f2;" | | ||
| || || || || || || || || || || || || || style="background: #aaa;" | || || || || || || | | || || || || || || || || || || || || || style="background: #aaa;" | || || || || || || | ||
|- | |-style="background:navajowhite;" | ||
! scope="row" style="background: | ! scope="row" style="background: navajowhite;" | Lebanon | ||
| style="text-align: right; background: | | style="text-align: right; background: navajowhite;" | | ||
| || || || || || || || || || || || || || || style="background: #aaa;" | || || || || || | | || || || || || || || || || || || || || || style="background: #aaa;" | || || || || || | ||
|- | |-style="background:navajowhite;" | ||
! scope="row" style="background: | ! scope="row" style="background: navajowhite;" | Canada | ||
| style="text-align: right; background: | | style="text-align: right; background: navajowhite;" | | ||
| || || || || || || || || || || || || || || || style="background: #aaa;" | || || || || | | || || || || || || || || || || || || || || || style="background: #aaa;" | || || || || | ||
|- | |- | ||
| Line 921: | Line 921: | ||
|- | |- | ||
| style="text-align:center; background:#ddddff;" colspan="7" |Any Half | | style="text-align:center; background:#ddddff;" colspan="7" |Any Half | ||
|- | |||
| | |||
| {{ALB}} | |||
| [[:en:Tayna|Tayna]] | |||
| Obsesion | |||
| Albanian | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Line 935: | Line 943: | ||
| Vers Le Haut | | Vers Le Haut | ||
| French | | French | ||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| {{DNK}} | |||
| [[:en: Ofenbach (DJs)|Ofenbach]], [[:en:Salem Ilese|Salem Ilese]] | |||
| Feelings Don't Lie | |||
| English | |||
| | | | ||
| | | | ||
| Line 951: | Line 967: | ||
| Ruins Me | | Ruins Me | ||
| English | | English | ||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| {{LBN}} | |||
| [[:en:Elyanna|Elyanna]] | |||
| Al Sham (الشام) | |||
| Arabic, English | |||
| | | | ||
| | | | ||
| Line 1,013: | Line 1,037: | ||
|- | |- | ||
| style="text-align:center; background:#ddddff;" colspan="7" |TBD | | style="text-align:center; background:#ddddff;" colspan="7" |TBD | ||
|- | |||
| | |||
| {{SMR}} | |||
| [[:en: M-22|M-22]], [[:en:Ella Henderson | Ella Henderson]] | |||
| Heartstrings | |||
| English | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| {{AUS}} | |||
| Cloudy June | |||
| Big Girls Don't Cry | |||
| English | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| {{BRA}} | |||
| Alexia Evellyn | |||
| Savage Daughters | |||
| English | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| {{AZE}} | |||
| [[:en:Zeynep Bastık|Zeynep Bastik]] | |||
| Ara | |||
| Turkish | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| {{FRA}} | |||
| [[:en:Naomi Scott|Naomi Scott]] | |||
| Blood On White Satin | |||
| English | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| {{POL}} | |||
| Carolina Deslandes | |||
| Eu Deixei | |||
| Portuguese | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| {{CAN}} | |||
| [[:en:Tina Arena|Tina Arena]] | |||
| Church | |||
| English | |||
| | |||
| | |||
|} | |} | ||