Worldvision Q1-2025: Difference between revisions
Appearance
| Line 107: | Line 107: | ||
! scope="col" | Points | ! scope="col" | Points | ||
|- | |- | ||
| | | 01 | ||
| {{CHN}} | | {{CHN}} | ||
| [[:en:Lexie Liu|Lexie Liu]] | | [[:en:Lexie Liu|Lexie Liu]] | ||
| Line 125: | Line 115: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| 02 | |||
| {{HUN}} | |||
| Benjamin x BESS | |||
| Paremmin ku kukaan muu | |||
| Finish | |||
| | | | ||
| {{ | | | ||
| [[:en: | |- | ||
| 03 | |||
| {{ARM}} | |||
| [[:en:Pierre Garnier|Pierre Garnier]], [[:en:M. Pokora|M. Pokora]] | |||
| Chaque seconde | |||
| French | | French | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | 04 | ||
| {{ | | {{THA}} | ||
| | | ALALA | ||
| | | Bored Game | ||
| | | Thai, English | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | 05 | ||
| {{LBN}} | | {{LBN}} | ||
| [[:en:Snow Wife|Snow Wife]] | | [[:en:Snow Wife|Snow Wife]] | ||
| Line 149: | Line 147: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | 06 | ||
| {{MKD}} | | {{MKD}} | ||
| [[:en:Ava Della Pietra|Ava Della Pietra]] | | [[:en:Ava Della Pietra|Ava Della Pietra]] | ||
| Line 157: | Line 155: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | 07 | ||
| {{ | | {{FRA}} | ||
| | | [[:en:Jade Thirlwall|Jade]] | ||
| [[:en:FUFN (Fuck You for Now)|FUFN]] | |||
| [[:en: | |||
| French | | French | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | 08 | ||
| {{ | | {{CUB}} | ||
| [[:en: | | [[:en:Camilla Cabello|Camilla Cabello]] | ||
| | | Godspeed | ||
| English | | English | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | 09 | ||
| {{HRV}} | | {{HRV}} | ||
| [[:en:Tea Tairović|Tea Tairovic]] | | [[:en:Tea Tairović|Tea Tairovic]] | ||
| Line 191: | Line 179: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | 10 | ||
| {{PRT}} | | {{PRT}} | ||
| [[:en:Tommee Profitt|Tommee Profitt]] x [[:en:Sam Tinnesz|Sam Tinnesz]] x Brooke | | [[:en:Tommee Profitt|Tommee Profitt]] x [[:en:Sam Tinnesz|Sam Tinnesz]] x Brooke | ||
| Line 215: | Line 187: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | 11 | ||
| {{KOR}} | | {{KOR}} | ||
| Annete Pfab | | Annete Pfab | ||
| Line 223: | Line 195: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | 12 | ||
| {{VNM}} | | {{VNM}} | ||
| Audioiko, Redemm, Arely Vega | | Audioiko, Redemm, Arely Vega | ||
| Porque te vas | | Porque te vas | ||
| Spanish | | Spanish | ||
| | |||
| | |||
|- | |||
| 13 | |||
| {{KAZ}} | |||
| [[:en:Marina Diamandis|Marina]] | |||
| Cuntissimo | |||
| English | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| 14 | |||
| {{BEL}} | |||
| [[:en:Pierre de Maere|Pierre de Maere]] | |||
| Enfant de | |||
| French | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| 15 | |||
| {{BRA}} | |||
| [[:en:Faouzia|Faouzia]] | |||
| Porcelain | |||
| English | |||
| | | | ||
| | | | ||