Worldvision Q2-2025: Difference between revisions
Appearance
| Line 500: | Line 500: | ||
! scope="col" | Language(s) | ! scope="col" | Language(s) | ||
|- | |- | ||
| 01 | |||
| {{ITA}} | |||
| Fabio Rovazzi, Paola Iezzi & Dani Faiv | |||
| Red Flag | |||
| Italian | |||
|- | |- | ||
| | | 02 | ||
| {{ISR}} | | {{ISR}} | ||
| [[:en:Sevdaliza|Sevdaliza]] | | [[:en:Sevdaliza|Sevdaliza]] | ||
| Line 520: | Line 512: | ||
| English | | English | ||
|- | |- | ||
| | | 03 | ||
| {{KAZ}} | | {{KAZ}} | ||
| [[:en:Moya Mishel|Moya Mishel]], Dose | | [[:en:Moya Mishel|Moya Mishel]], Dose | ||
| Line 532: | Line 518: | ||
| Russian | | Russian | ||
|- | |- | ||
| | | 04 | ||
| {{ | | {{CZE}} | ||
| [[:en: | | Nicolina | ||
| | | Situations | ||
| English | |||
|- | |||
| 05 | |||
| {{HUN}} | |||
| [[:en:Adam Woods|Adam Woods]] | |||
| Okay | |||
| English | | English | ||
|- | |- | ||
| | | 06 | ||
| {{NOR}} | | {{NOR}} | ||
| [[:fr:Linh|Linh]] | | [[:fr:Linh|Linh]] | ||
| Line 544: | Line 536: | ||
| French | | French | ||
|- | |- | ||
| 07 | |||
| {{NLD}} | |||
| [[:en:Megan Woods (singer)|Megan Woods]] | |||
| I Believe You | |||
| English | |||
|- | |- | ||
| | | 08 | ||
| {{ARM}} | | {{ARM}} | ||
| MDMC | | MDMC | ||
| Line 558: | Line 548: | ||
| English | | English | ||
|- | |- | ||
| | | 09 | ||
| {{ | | {{ESP}} | ||
| [[:en: | | Gran Error, [[:en:Elvana Gjata|Elvana Gjata]] | ||
| | | Besame En Rio | ||
| | | English, Spanish | ||
|- | |||
| 10 | |||
| {{GRC}} | |||
| [[:en:Zoe Wees|Zoe Wees]] | |||
| Traitor | |||
| English | |||
|- | |- | ||
| | | 11 | ||
| {{DNK}} | | {{DNK}} | ||
| [[:en:Elley Duhé|Elley Duhe]] | | [[:en:Elley Duhé|Elley Duhe]] | ||
| Line 570: | Line 566: | ||
| English | | English | ||
|- | |- | ||
| | | 12 | ||
| {{ | | {{CAN}} | ||
| [[:en: | | [[:en:The Hardkiss|The Hardkiss]] | ||
| | | Mayak (Маяк) | ||
| | | Ukrainian | ||
|- | |- | ||
| | | 13 | ||
| {{NZL}} | | {{NZL}} | ||
| [[:en:Alaina Castillo|Alaina Castillo]] | | [[:en:Alaina Castillo|Alaina Castillo]] | ||
| Line 582: | Line 578: | ||
| Spanish | | Spanish | ||
|- | |- | ||
| | | 14 | ||
| {{ | | {{ALB}} | ||
| | | Holden | ||
| | | Solo Stanotte | ||
| | | Italian | ||
|} | |} | ||