534
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 50: | Line 50: | ||
! scope="col" | Points | ! scope="col" | Points | ||
|- | |- | ||
| | |01 | ||
| {{ | | {{ESP}} | ||
| | |Triplo Max | ||
| | |Shadow | ||
| | |English | ||
| | |10 | ||
| | |66 | ||
|- | |- | ||
| | |02 | ||
| {{ | | {{LBN}} | ||
|Alexandra Panagiotarou | |||
|Fota Xamila | |||
|Greek | |||
|14 | |||
|38 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | |03 | ||
| {{ | | {{POL}} | ||
| | |Sam Garett | ||
| | |The Dance & The Wonder | ||
| | |English | ||
| | |16 | ||
| | |36 | ||
|- | |- | ||
| | |04 | ||
| {{ | | {{THA}} | ||
| | |[[:en:Moonbyul|Moonbyul]] | ||
| | |Eclipse | ||
| | |English, Korean | ||
| | |2 | ||
| | |95 | ||
|- | |- | ||
| | |05 | ||
| {{ | | {{ALB}} | ||
|[[:en: | |[[:en:Tokio Hotel|Tokio Hotel]] | ||
| | |Monsoon | ||
|English | |English | ||
| | |19 | ||
| | |22 | ||
|- | |- | ||
| | |06 | ||
| {{ | | {{CAN}} | ||
| | |Fleruie | ||
| | |Hurricane | ||
| | |English | ||
| | |8 | ||
| | |77 | ||
|- | |- | ||
| | |07 | ||
| {{ | | {{VNM}} | ||
|Nadezhda Kadysheva | |||
|Flowing Stream | |||
|Russian | |||
|17 | |||
|34 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | |08 | ||
| {{ | | {{PRT}} | ||
| | |[[:en:Afrojack|Afrojack]] & Spree Wilson | ||
| | |The Spark | ||
| | |English | ||
| | |7 | ||
| | |78 | ||
|- | |- | ||
| | |09 | ||
| {{ | | {{DEU}} | ||
| | |[[:en:Kazaky|Kazaky]] | ||
| | |Push | ||
| | |English | ||
| | |6 | ||
| | |78 | ||
|- | |- | ||
| | |10 | ||
| {{ | | {{DNK}} | ||
| | |[[:en:Chlöe Howl|Chlöe Howl]] | ||
| | |Magnetic | ||
| | |English | ||
| | |9 | ||
| | |72 | ||
|- | |- | ||
| | |11 | ||
| {{ | | {{NOR}} | ||
| | |[[:en:Imagine Dragons|Imagine Dragons]] | ||
| | |Thunder | ||
|English | |English | ||
| | |12 | ||
| | |59 | ||
|- | |- | ||
| | |12 | ||
| {{ | | {{GBR}} | ||
| | |[[:en:Le Sserafim|Le Sserafim]] | ||
| | |Fire in the belly | ||
| | |English, Korean | ||
| | |11 | ||
| | |62 | ||
|- | |- | ||
| | |13 | ||
| {{ | | {{NLD}} | ||
| | |[[:en:Scorpions|Scorpions]] | ||
| | |Wind of Change | ||
| | |English | ||
| | |15 | ||
| | |37 | ||
|- | |- | ||
| | |14 | ||
| {{CHE}} | | {{CHE}} | ||
| | |[[:en:Winona Oak|Winona Oak]] & [[:en:Robin Schulz|Robin Schulz]] | ||
| | |Oxygen | ||
| | |English | ||
| | |4 | ||
| | |88 | ||
|-bgcolor="Gold" | |||
|15 | |||
| {{AUS}} | |||
|Darin | |||
|Electric | |||
|English | |||
|1 | |||
|103 | |||
|- | |||
|16 | |||
| {{ISR}} | |||
|Miriam Cani | |||
|My Rain | |||
|Albanian | |||
|13 | |||
|50 | |||
|- | |- | ||
| | |17 | ||
| {{ | | {{JPN}} | ||
| | |[[:en:Maroon 5|Maroon 5]] | ||
| | |One More Night | ||
| | |English | ||
| | |18 | ||
| | |25 | ||
|- | |||
|18 | |||
| {{HUN}} | |||
|[[:en:The Fat Rat|The Fat Rat]], [[:en:Maisie Kay|Maisie Kay]] | |||
|The Storm | |||
|English, [[:en:Naʼvi_language|Naʼvi]] | |||
|5 | |||
|88 | |||
|- | |- | ||
| | |19 | ||
| {{ | | {{SMR}} | ||
| | |Michail Muromov | ||
| | |Apples In The Snow | ||
| | |Russian | ||
| | |20 | ||
| | |17 | ||
|- | |- | ||
| | |20 | ||
| {{ | | {{FRA}} | ||
| | |[[:en:Shanguy|Shanguy]] | ||
| | |Lava | ||
| | |French | ||
| | |3 | ||
| | |93 | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
{{Navigation}} | {{Navigation}} |
edits