1,313
edits
(→Final) |
|||
Line 94: | Line 94: | ||
! scope="col" | Points | ! scope="col" | Points | ||
|- | |- | ||
| 01 | |||
| {{SWE}} | |||
| Aiko | |||
| Daughter of the Sun | |||
| English | |||
| | |||
| | | | ||
| {{ | |- | ||
| [[:en: | | 02 | ||
| | | {{ESP}} | ||
| [[:en:Nick Jonas|Nick Jonas]] | |||
| This Is Heaven | |||
| English | | English | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| 03 | |||
| {{KOR}} | |||
| [[:en:Nayeon|Nayeon]] | |||
| POP! | |||
| Korean | |||
| | |||
| | | | ||
| {{ | |- | ||
| [[:en: | | 04 | ||
| | | {{AUS}} | ||
| [[:en:Azure Ryder|Azure Ryder]] | |||
| Some Kind Of Love | |||
| English | | English | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | 05 | ||
| {{HUN}} | | {{HUN}} | ||
| Olivia Adams | | Olivia Adams | ||
Line 118: | Line 134: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| 06 | |||
| {{CHN}} | |||
| [[:en:Megan Thee Stallion|Megan Thee Stallion]] & [[:en:Dua Lipa|Dua Lipa]] | |||
| Sweetest Pie | |||
| English | |||
| | | | ||
| | |||
|- | |||
| 07 | |||
| {{JPN}} | | {{JPN}} | ||
| [[:en:Rina Sawayama|Rina Sawayama]] | | [[:en:Rina Sawayama|Rina Sawayama]] | ||
Line 126: | Line 150: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | 08 | ||
| {{ | | {{THA}} | ||
| | | Matcha | ||
| | | Just One Night | ||
| English | | English, Thai | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | 09 | ||
| {{PRT}} | | {{PRT}} | ||
| [[:en:Coldplay|Coldplay]] | | [[:en:Coldplay|Coldplay]] | ||
Line 142: | Line 166: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | 10 | ||
| {{ | | {{LBN}} | ||
| | | Rose Gray | ||
| Romise Me | |||
| | |||
| English | | English | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | 11 | ||
| {{GBR}} | | {{GBR}} | ||
| Hamzaa and Miraa May | | Hamzaa and Miraa May |