Jump to content

Lebanon: Difference between revisions

Vsichka (talk | contribs)
Vsichka (talk | contribs)
No edit summary
Line 4: Line 4:
| Member station = [[:en:Télé Liban|TL]]
| Member station = [[:en:Télé Liban|TL]]
| National selection event = National selection ([[Worldvision Q1-2023|Q1-2023]] - [[Worldvision Q2-2023|Q2-2023]], [[Worldvision Q4-2023|Q4-2023]] - [[Worldvision Q1-2024|Q1-2024]])
| National selection event = National selection ([[Worldvision Q1-2023|Q1-2023]] - [[Worldvision Q2-2023|Q2-2023]], [[Worldvision Q4-2023|Q4-2023]] - [[Worldvision Q1-2024|Q1-2024]])
| Apps = 10 (8 finals)
| Apps = 10 (9 finals)
| Host = 1: ([[Worldvision Q1-2024|Q1-2024]])
| Host = 1: ([[Worldvision Q1-2024|Q1-2024]])
| First = [[Worldvision Q1-2023|Q1-2023]]
| First = [[Worldvision Q1-2023|Q1-2023]]
Line 126: Line 126:
| Rajkumari
| Rajkumari
| Arabic, English  
| Arabic, English  
| scope="row" style="text-align:center; background:;" |10
| scope="row" style="text-align:center; background:;" |160
| scope="row" style="text-align:center; background:;" |8
| scope="row" style="text-align:center; background:;" |142
|-
! scope="row" style="text-align:center; background:;" |[[Worldvision Q3-2025|Q3-2025]]
|
|
|
| style="text-align:center; background:#ddddff;" colspan="4" |Upcoming
| style="text-align:center; background:#ddddff;" colspan="4" |Upcoming
|}
|}