List of languages in the Worldvision Song Contest: Difference between revisions
Line 80: | Line 80: | ||
|[[:en:Naaz (singer)|Naaz]] | |[[:en:Naaz (singer)|Naaz]] | ||
|Azadî | |Azadî | ||
|- | |||
|12 | |||
| Hungarian | |||
| rowspan="5" |[[Worldvision Q2-2023|Q2-2023]] | |||
| {{HUN}} | |||
| Valmar | |||
| Szinvak | |||
|- | |||
|13 | |||
| Uzbek | |||
| {{UZB}} | |||
| Munisa Rizayeva | |||
| Yetmadimi | |||
|- | |||
|14 | |||
| Hebrew | |||
| {{ISR}} | |||
| [[:en:Static & Ben El Tavori| Static]] & Agam | |||
| Tarantula | |||
|- | |||
|15 | |||
| French | |||
| {{LBN}} | |||
| Rori | |||
| Docteur | |||
|- | |||
|16 | |||
| {{POL}} | |||
| Polish | |||
| Daria Zawiatow,[[:en:Dawid Podsiadto|Dawid Podsiadto]] & Vito Bombino | |||
| I Ciebie Tez,Bardzo | |||
|} | |} | ||
==Navigation== | ==Navigation== | ||
{{Navigation}} | {{Navigation}} |