List of languages in the Worldvision Song Contest: Difference between revisions
Line 56: | Line 56: | ||
|PhiangWaichai | |PhiangWaichai | ||
|- | |- | ||
| | |8 | ||
| | |Italian | ||
| rowspan=" | | rowspan="4" |[[Worldvision Q1-2023|Q1-2023]] | ||
|{{SMR}} | |||
|[[:en:Annalisa|Annalisa]] | |||
|Bellissima | |||
|- | |||
|9 | |||
|Arabic | |||
|{{KOR}} | |{{KOR}} | ||
|[[:en:Jungkook|Jung Kook]] | |[[:en:Jungkook|Jung Kook]] | ||
|Dreamers | |Dreamers | ||
|- | |- | ||
|{{ | |10 | ||
| | |Kazakh | ||
| | |{{KAZ}} | ||
|Ayau | |||
|Sybyrlaiyn | |||
|- | |- | ||
| | |11 | ||
|Kurdish | |Kurdish | ||
|{{NLD}} | |{{NLD}} | ||
|[[:en:Naaz (singer)|Naaz]] | |[[:en:Naaz (singer)|Naaz]] | ||
|Azadî | |Azadî | ||
|} | |} | ||
==Navigation== | ==Navigation== | ||
{{Navigation}} | {{Navigation}} |