1,313
edits
Line 5: | Line 5: | ||
! style="text-align: center;" | Place !! style="text-align: center;" | Country || Country's Medals | ! style="text-align: center;" | Place !! style="text-align: center;" | Country || Country's Medals | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | 1 || {{GBR}} || style="text-align: center;" | [[File:1.png|22px]] [[File:1.png|22px]] | | style="text-align: center;" | 1 || {{GBR}} || style="text-align: center;" | [[File:1.png|22px]] [[File:1.png|22px]] [[File:2.png|22px]] | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; | | style="text-align: center;" | 2 || {{PRT}} || style="text-align: center;" | [[File:1.png|22px]] [[File:2.png|22px]] [[File:3.png|22px]] [[File:3.png|22px]] | ||
|- | |- | ||
| {{LBN}} || style="text-align: center;" | [[File:1.png|22px]] | | style="text-align: center;" | 3 || {{KOR}} || style="text-align: center;" | [[File:1.png|22px]] [[File:2.png|22px]] [[File:4.png|22px]] | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" | 4 || {{SMR}} || style="text-align: center;" | [[File:1.png|22px]] [[File:4.png|22px]] | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" | 5 || {{DEU}} || style="text-align: center;" | [[File:1.png|22px]] [[File:5.png|22px]] | |||
|- | |||
| style="text-align: center;" rowspan="3" | 6 || {{LBN}} || style="text-align: center;" | [[File:1.png|22px]] | |||
|- | |- | ||
| {{ITA}} || style="text-align: center;" | [[File:1.png|22px]] | | {{ITA}} || style="text-align: center;" | [[File:1.png|22px]] | ||
|- | |- | ||
| {{ | | {{CAN}} || style="text-align: center;" | [[File:1.png|22px]] | ||
|- | |||
| style="text-align: center;" | 9 || {{AUS}} || style="text-align: center;" | [[File:2.png|22px]] [[File:2.png|22px]] [[File:3.png|22px]] [[File:3.png|22px]] [[File:4.png|22px]] [[File:4.png|22px]] | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | | | style="text-align: center;" | 10 || {{JPN}} || style="text-align: center;" | [[File:2.png|22px]] [[File:3.png|22px]] [[File:3.png|22px]] [[File:4.png|22px]] [[File:5.png|22px]] [[File:5.png|22px]] | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | | | style="text-align: center;" | 11 || {{SWE}} || style="text-align: center;" | [[File:2.png|22px]] [[File:3.png|22px]] [[File:4.png|22px]] | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | | | style="text-align: center;" rowspan="2" | 12 || {{HRV}} || style="text-align: center;" | [[File:2.png|22px]] | ||
|- | |- | ||
| {{NZL}} || style="text-align: center;" | [[File:2.png|22px]] | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | | | style="text-align: center;" rowspan="2" | 14 || {{KAZ}} || style="text-align: center;" | [[File:3.png|22px]] | ||
|- | |- | ||
| {{DNK}} || style="text-align: center;" | [[File:3.png|22px]] | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | | | style="text-align: center;" | 16 || {{ESP}} || style="text-align: center;" | [[File:4.png|22px]] [[File:4.png|22px]] [[File:5.png|22px]] | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | | | style="text-align: center;" | 17 || {{ISR}} || style="text-align: center;" | [[File:4.png|22px]] [[File:5.png|22px]] | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | | | style="text-align: center;" | 18 || {{VNM}} || style="text-align: center;" | [[File:4.png|22px]] [[File:5.png|22px]] | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" | | | style="text-align: center;" | 19 || {{NLD}} || style="text-align: center;" | [[File:5.png|22px]] [[File:5.png|22px]] | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center;" rowspan="2" | | | style="text-align: center;" rowspan="2" | 20 || {{HUN}} || style="text-align: center;" | [[File:5.png|22px]] | ||
|- | |- | ||
| {{GRC}} || style="text-align: center;" | [[File:5.png|22px]] | | {{GRC}} || style="text-align: center;" | [[File:5.png|22px]] | ||
|} | |} | ||
== Worldvision Medals == | == Worldvision Medals == |