Members of the International Eurofan's Countries Organisation: Difference between revisions
Appearance
No edit summary |
|||
| Line 42: | Line 42: | ||
|- | |- | ||
| 18 || SMR || {{SMR}} || [[File:Smr-icon.png|20px]] [[:en:San Marino RTV|SMRTV]] || Nikita Likhanov || 0018 || | | 18 || SMR || {{SMR}} || [[File:Smr-icon.png|20px]] [[:en:San Marino RTV|SMRTV]] || Nikita Likhanov || 0018 || | ||
|- | |- | ||
| 20 || LBN || {{LBN}} || [[File:Lbn-icon.png|20px]] [[:en:Télé Liban|TL]] || Anton Desyatov || 0034 || | | 20 || LBN || {{LBN}} || [[File:Lbn-icon.png|20px]] [[:en:Télé Liban|TL]] || Anton Desyatov || 0034 || | ||
|- | |- | ||
| 21 || ISR || {{ISR}} || [[File:Isr-icon.png|20px]] [[:en:Israeli Public Broadcasting Corporation|Kan]] || Nikolay Serb || 0035 || | | 21 || ISR || {{ISR}} || [[File:Isr-icon.png|20px]] [[:en:Israeli Public Broadcasting Corporation|Kan]] || Nikolay Serb || 0035 || | ||
|- | |- | ||
| 23 || POL || {{POL}} || [[File:Pol-icon.png|20px]] [[:en:Telewizja Polska|TVP]] || Lukas Mariehamn || 0038 || | | 23 || POL || {{POL}} || [[File:Pol-icon.png|20px]] [[:en:Telewizja Polska|TVP]] || Lukas Mariehamn || 0038 || | ||
| Line 67: | Line 63: | ||
| 30 || ARM || {{ARM}} || [[File:Arm-icon.png|20px]] [[:en:Public Television Company of Armenia|AMPTV]] || || 0045-0047 || | | 30 || ARM || {{ARM}} || [[File:Arm-icon.png|20px]] [[:en:Public Television Company of Armenia|AMPTV]] || || 0045-0047 || | ||
|- | |- | ||
| 32 || IRL || {{IRL}} || [[File:Irl-icon.png|20px]] [[:en:RTÉ|RTÉ]] || Thanos || 0045-0047 || | |||
| 32 || IRL || {{IRL}} || [[File:Irl-icon.png|20px]] [[:en:RTÉ|RTÉ]] || | |||
|- | |- | ||
| 33 || USA || {{USA}} || [[File:Usa-icon.png|20px]] [[:en:NBC|NBC]] || Alexander Pabon || 0048 || | | 33 || USA || {{USA}} || [[File:Usa-icon.png|20px]] [[:en:NBC|NBC]] || Alexander Pabon || 0048 || | ||
| Line 75: | Line 69: | ||
| 34 || ISL || {{ISL}} || [[File:Isl-icon.png|20px]] [[:en:RÚV|RÚV]] || Vadim Babkin || 0049 || | | 34 || ISL || {{ISL}} || [[File:Isl-icon.png|20px]] [[:en:RÚV|RÚV]] || Vadim Babkin || 0049 || | ||
|- | |- | ||
| 35 || BRA || {{BRA}} || [[File:Bra-icon.png|20px]] || Oleksandr Albertyan || 0050 || | | 35 || BRA || {{BRA}} || [[File:Bra-icon.png|20px]] ?? || Oleksandr Albertyan || 0050 || | ||
|- | |||
| 19 || BEL || {{BEL}} || [[File:Bel-icon.png|20px]] ?? || Alina Efanova || 0033 || | |||
|- | |||
| 22 || RUS || {{RUS}} || [[File:Rus-icon.png|20px]] ?? || Ivan Goryaev || 0037 || | |||
|- | |||
| 31 || AZE || {{AZE}} || [[File:Azr-icon.png|20px]] ?? || || 0045-0047 || | |||
|- | |||
| 22 || NZL || {{NZL}} || [[File:Nzl-icon.png|20px]] [[:en:TVNZ|TVNZ]] || Ivan Goryaev || 0037 || | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||