Jump to content

Special Melody Q1-2025: Difference between revisions

No edit summary
Line 228: Line 228:
| colspan="2" rowspan="2" style="background: #F2F2F2;" |
| colspan="2" rowspan="2" style="background: #F2F2F2;" |
! scope="col" {{vert header|nb=y|Total score|cellstyle=border-bottom: 1px solid transparent;}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|Total score|cellstyle=border-bottom: 1px solid transparent;}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|Netherlands}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|Australia}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|Germany}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|Albania}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|Hungary}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|Denmark}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|France}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|United Kingdom}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|Norway}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|Lebanon}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|Israel}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|Italy}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|Switzerland}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|Portugal}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|Spain}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|North Macedonia}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|South Korea}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|Japan}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|Rest of the World}}
! scope="col" {{vert header|nb=y|Rest of the World}}
|-
|-
| style="height:2px; background: #eaecf0; border-top:1px solid transparent;" |
| style="height:2px; background: #eaecf0; border-top:1px solid transparent;" |
| style="background: #A4D1EF;" |
| style="background: #A4D1EF;" |
| style="background: #A4D1EF;" |
| style="background: #A4D1EF;" |
| style="background: #A4D1EF;" |
| style="background: #A4D1EF;" |
Line 269: Line 273:
| style="background: #A4D1EF;" |
| style="background: #A4D1EF;" |
|-
|-
! rowspan="18" {{vert header|va=middle|Contestants}}
! rowspan="20" {{vert header|va=middle|Contestants}}
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
| style="background: #aaa;" | || ||  ||  ||  ||  ||  ||  || ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  
| style="background: #aaa;" | || ||  ||  ||  ||  ||  ||  || ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  || ||  ||
|-
|-
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
|  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  
|  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||
|-
|-
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |
|  ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  ||  ||  || ||  ||  ||  ||  ||  ||  || ||  ||  ||  
|  ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  ||  ||  || ||  ||  ||  ||  ||  ||  || ||  ||  ||  ||  ||
|-
|-
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
|  ||  ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  ||  ||  || ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  
|  ||  ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  ||  ||  || ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||
|-
|-
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
|  ||  ||  ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  
|  ||  ||  ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||
|-
|-
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
| || ||  || ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  ||  ||  || ||  ||  ||  || ||  ||  ||  
| || ||  || ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  ||  ||  || ||  ||  ||  || ||  ||  ||  ||  ||
|-
|-
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
|  ||  ||  ||  ||  ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  || ||  ||  || || ||  ||  ||  ||  
|  ||  ||  ||  ||  ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  || ||  ||  || || ||  ||  ||  ||  ||  ||
|-
|-
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
|  || ||  ||  ||  ||  ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  || ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  
|  || ||  ||  ||  ||  ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  || ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||
|-
|-
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
|  ||  ||  ||  ||  ||  || ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  || ||  ||  ||  ||  ||  ||  
|  ||  ||  ||  ||  ||  || ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  || ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||
|-
|-
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
|  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  
|  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||
|-
|-
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
|  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  || style="background: #aaa;" | || ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  
|  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  || style="background: #aaa;" | || ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||
|-
|-
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
|  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  ||  ||  || ||
|  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  ||  ||  || ||  ||  ||
|-
|-
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
|  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  ||  ||  ||  
|  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||
|-
|-
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
|  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  ||  ||  
|  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||
|-
|-
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
|  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  ||  
|  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  ||  ||  ||
|-
|-
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
|  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  
|  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  ||  ||
|-
|-
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
|  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||
||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||  ||
|-
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |
|  ||  || ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||  ||
|-
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |
|  ||  || ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  || style="background: #aaa;" | ||  ||
|-
|-
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
! scope="row" style="background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
| style="text-align: right; background: #f2f2f2;" |  
|  ||  || ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  || style="background: #aaa;" | ||
|  ||  || ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  ||  || style="background: #aaa;" | ||
|}
|}