Worldvision Q4-2024: Difference between revisions
Appearance
No edit summary |
|||
| Line 810: | Line 810: | ||
|- | |- | ||
! colspan="5" | 1st half | ! colspan="5" | 1st half | ||
|- | |||
| | |||
| {{ARM}} | |||
| Sona Yesayan | |||
| Chem Havatum | |||
| Armenian | |||
|- | |||
| | |||
| {{DNK}} | |||
| [[:en:Minnie (singer)|Minnie]] | |||
| Blind Eyes Red | |||
| English | |||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Line 816: | Line 828: | ||
| 3615 Bonheur | | 3615 Bonheur | ||
| French | | French | ||
|- | |||
| | |||
| {{NLD}} | |||
| [[:en:Metejoor|Metejoor]] | |||
| Groot | |||
| Dutch | |||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Line 821: | Line 839: | ||
| Lusaint | | Lusaint | ||
| Remember Me | | Remember Me | ||
| English | |||
|- | |||
| | |||
| {{SMR}} | |||
| [[:en:Spiritbox|Spiritbox]] | |||
| Too Close | |||
| English | | English | ||
|- | |- | ||
! colspan="5" | Any half (Producer's choice) | ! colspan="5" | Any half (Producer's choice) | ||
|- | |||
| | |||
| {{BIH}} | |||
| [[:en:Teodora Džehverović|Teodora]] | |||
| Dijamanti | |||
| Serbian | |||
|- | |||
| | |||
| {{BRA}} | |||
| Josh Alexander | |||
| Hurricane | |||
| English | |||
|- | |||
| | |||
| {{CAN}} | |||
| [[:en:Henry Moodie|Henry Moodie]] | |||
| Drunk Text | |||
| English | |||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Line 830: | Line 872: | ||
| Venom | | Venom | ||
| English, Korean | | English, Korean | ||
|- | |||
| | |||
| {{HUN}} | |||
| Rose May & Raul | |||
| Trojan War | |||
| English, Hungarian | |||
|- | |||
| | |||
| {{ITA}} | |||
| Virginio | |||
| Amarenas | |||
| Spanish | |||
|- | |||
| | |||
| {{JPN}} | |||
| [[:en:AleXa|AleXa]] | |||
| Under The Armor | |||
| English | |||
|- | |||
| | |||
| {{LBN}} | |||
| [[:en:Leigh-Anne Pinnock|Leigh-Anne]] feat. [[:en:Ayra Starr|Ayra Starr]] | |||
| My Love | |||
| English | |||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Line 836: | Line 902: | ||
| Rather Low | | Rather Low | ||
| English | | English | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| {{ | | {{PRT}} | ||
| [[:en: | | [[:en:Meduza (producers)|Meduza]] & [[:en:Hozier|Hozier]] | ||
| Tell It To My Heart | |||
| | |||
| English | | English | ||
|- | |- | ||
| Line 872: | Line 916: | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| {{ | | {{ESP}} | ||
| [[: | | [[:ca:Sofía Martín|Sofia Martin]] | ||
| | | Vamos A Bailar | ||
| | | Spanish | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| {{ | | {{GBR}} | ||
| [[:en: | | [[:en:Yuqi|YUQI]] | ||
| | | Bonnie & Clyde | ||
| English | | English | ||
|- | |- | ||
| Line 895: | Line 933: | ||
| English | | English | ||
|- | |- | ||
| | ! colspan="5" | 2nd half | ||
|- | |- | ||
| | | 17 | ||
| {{ | | {{ISR}} | ||
| | | [[:en:Nasrin Kadri|Nasrin Kadri]] | ||
| Don't Contact Me | |||
| Habrew | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Line 918: | Line 946: | ||
| Chaos | | Chaos | ||
| German, Albanian | | German, Albanian | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Line 956: | Line 954: | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| {{ | | {{CYP}} | ||
| [[:en: | | Kiki, F & [[:en:Bess (singer)|Bess]] | ||
| | | Jos Sul Ei Oo Mua | ||
| | | Finnish | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| {{ | | {{CHE}} | ||
| [[:en: | | [[:en:Jeff Satur|Jeff Satur]] | ||
| | | Ride or Die | ||
| | | English | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| {{ | | {{USA}} | ||
| [[:en: | | [[:en:Ray Dalton|Ray Dalton]] | ||
| | | Do It Again | ||
| English | | English | ||
|} | |} | ||